Sivas Haber 346 – Sivas'ın En Tarafsız Haber Portalı

Ulaş Çiftçisi Kantarın Açılmasını İstiyor

Ulaş Çiftçisi Kantarın Açılmasını İstiyor
241 views
16 Ekim 2020 - 14:14

Sivas’ın Ulaş ilçesinde pancar üreten çiftçiler, kapatılan kantarın yeniden açılmasını istiyor.


Ulaş İlçesine bağlı Bostankaya köyünde bulunan pancar kantarı, 2019 yılında kapatıldı. Bölgede bulunan çiftçiler, tarladan söktükleri pancarları Malatya Şeker Fabrikası’na götürmek zorunda kaldı. Ama nakliye sorunu çiftçileri olumsuz etkiledi.


Konuyla ilgili açıklama yapan zıraat mühendisi ve pancar üreticisi Murat Sulakçı, “Bölgemize hizmet veren Bostankaya Şeker Pancarı Kantarı maalesef 2019 kampanyası süreci sonunda kapatılmıştır. Biz bölge çiftçileri olarak çok ısrarlı bir şekilde bu kapatılan kantarın bölgemize büyük bir zarar vereceğini dile getirsek de çeşitli girişimlerde bulunmamıza rağmen maalesef kantarımız kapatılmıştır. 8 köy muhtarımızla birlikte çeşitli noktalara dilekçelerimizi verdik. Vatandaşımızın pancarı ortada, zamanında kamyon gelmiyor. Şimdi vatandaş pancarı sökecek ya güneşin altında bekletecek ya da karın altında kalacak. Bu da çiftçiye en büyük darbe olacaktır.” Dedi.


Kantarın yeniden açılmasını talep eden Sulakçı, “Bizim kantarımız yeniden açılsın. Ürün zamanında gönderilemediğinde çiftçinin malı tarlada kalacak. Çiftçimize her türlü fedakarlığı göstererek buraları ekti. Eğer kantarımız açılmaz ise maalesef çiftçimizin ürünü yerde kalacak. Çiftçiler olarak söküm yapmayacağız. Biz kantarımızın yeniden açılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.