Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Başkan Bilgin, Karla Mücadele Çalışmalarını Takip Etti

Başkan Bilgin, Karla Mücadele Çalışmalarını Takip Etti
137 views
12 Şubat 2020 - 22:49

Sivas’ta sabah saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışının ardından Sivas Belediyesi’ne bağlı tüm ekipler yoğun bir çalışma içerisine girdi.
Öncelikli olarak toplu taşıma yolları ve hastaneler olmak üzere şehrin tamamında kar temizliği yapan ekipleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu kapsamda Kent Meydanı’ndan başlayarak tüm şehirde yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte tüm ekiplerimiz başta ana arterler olmak üzere kolay ulaşım sağlanması gereken hastaneler ile diğer alanlarda çalışma gerçekleştirmeye başladı. Ekiplerimizle birlikte bizler de kar yağışından itibaren sahadayız. Belediyemiz ve Özbelsan şirketimiz başta olmak üzere tüm işçilerimiz ve araçlarımız ile ilimizde hizmet eden diğer kamu kurumları ve kuruluşlarından destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Kar yağışının yoğunlaşması ile ek olarak ilimizde faaliyet gösteren özel sektöre ait kepçe, greyder, traktör kepçe gibi iş makineleriı kiralayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk” dedi.
Toplu taşıma kullanımının önemine de değinen Başkan Bilgin, “Hemşerilerimizden bu süreçte ricamız özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarıdır. Bu olaylar senede birkaç gün gerçekleşiyor anlayışları için hemşerilermize teşekkür ediyorum” dedi.
Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan da, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e çalışmalar için teşekkür ederek, “Gece kar yağışının başlaması ile birlikte Belediyemize bağlı ekipler çalışmalara başladı. Aralıksız çalışan arkadaşlar fedakârca kar temizliği yapıyor. Ana arterleri de herhangi bir sıkıntı yok. Her bölge için bir kepçe görevlendirilmiş durumda ana arterlerin ardından ekipler ara sokaklara da girecek. Belediyemiz yağan bereketi afete geçirmemek için takdire şayan bir çalışma gerçekleştiriyor, emeklerine sağlık” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.