Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Harçlıklarını İdlib Halkı İçin Kızılay’a Bağışladılar

Harçlıklarını İdlib Halkı İçin Kızılay’a Bağışladılar
216 views
08 Mart 2020 - 22:42

Sivas Fen Lisesi öğrencileri, Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Türkiye sınırlarına gelen ve büyük zorluklarla mücadele eden İdlib halkına destek olmak için harçlıklarını birleştirerek Kızılay’a bağışladı.
Öğremciler, okul müdürü Murat Ögal ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Yılmaz ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret ederek harçlıklarını birleştirerek topladıkları nakdi yardımı Kızılay’a teslim edilmesi için Savaşçı’ya takdim etti.
Öğrencileri duyarlı davranışları dolayısıyla tebrik eden Savaşçı, “Yaptığınız yardımın miktarının hiçbir önemi yok. Önemli oradaki acılara, mağduriyeti duyarsız kalmamanız ve elinizdeki imkânı hiç düşünmeden yardım için kullanmanız. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Devletimiz çok güçlü, orada yaşanan zulme dur demek için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Elbette ki insani yardımlarda oradaki mağdur insanlara ulaştırılıyor. Sizin harçlıklarınızı birleştirerek yapmış olduğunuz bu maddi ve manevi destek. Milletimizin yardımseverlik duygusunun, merhamet duygusunun en güzel örneklerinden bir tanesi” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.