Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Öğrenciler Geleneksel El Sanatlarını Öğrendi

Öğrenciler Geleneksel El Sanatlarını Öğrendi
202 views
25 Şubat 2020 - 17:15

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sanat Sivas Projesi kapsamında Olgunlaşma Enstitüsünde Behrampaşa Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile ‘Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat’ etkinliği gerçekleştirildi.
Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Enstitü Müdürü Aysel Şenlen, Behrampaşa Ortaokulu Müdürü Cengiz Erdoğan ve öğretmenler katıldı. Etkinlik kapsamında birçok medeniyete ev sahipliği yapan Sivas’ın geleneksel el sanatları, giyim kuşam özellikleri ve folkloru gibi kültürel özellikleri uygulamalı olarak öğrencilere anlatıldı.
Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler; moda tasarım, sanat tasarım, el sanatları ve nakış atölyelerinde ebru, nakış, çarpana dokuma gibi el sanatlarını usta öğretici ve öğretmenler eşliğinde uygulama imkanı buldu. Öğrencilere aynı zamanda geleneksel el sanatları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Ayrıca, yiyecek ve içecek hizmetleri alanı usta öğreticisi tarafından öğrencilere uygulamalı olarak kurabiye yapımı anlatıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.