Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Oyuncu Yenişehirlioğlu, Abdulhamit Han’ı Anlattı

Oyuncu Yenişehirlioğlu, Abdulhamit Han’ı Anlattı
193 views
09 Şubat 2020 - 0:48

Sivas Belediyesi‘nce düzenlenen programla ölümünün 102’nci yılında Osmanlı padişahlarından Abdulhamit Han, Tahsin Paşa’yı canlandıran oyuncu Bahardır Yenişehirlioğlu tarafından Sivaslılara anlatıldı.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve eşi İlkay Bilgin ile çok sayıda Sivaslı katıldı. TRT’de yayınlanan Abdulhamit dizisinin oyuncularından Tahsin Paşa‘yı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu dizinin başarısı başta olmak üzere Abdulhamit Han’ın hayatı ve yaşadığı dönemdeki ileri görüşüldüğünü anlattı.
Program sonunda söz alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, nesilleri ihya etmeden şehirleri ihya etmenin anlamsız olduğunu belirterek, “Milletin değerlerine uygun programlar yapıyoruz, gençlerimizi tarihini bilen bireyler olarak yetişmesi için hayırlı gördüğümüz programlara yapmaya devam edeceğiz. Ulu Hakan Abdulhamit Han’ı bir kez daha bize anlatan Bahadır Yenişehirlioğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Salih Ayhan da “Sivas Belediyesi’nin kültürel faaliyetleri hem bilgilendiren hem öğreten projeler bunlara vesile olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugün bir kez daha Abdulhamit Han başta olmak üzere yaşadığı dönemi ve Tahsin Paşa’yı bizlere anlattınız bu maneviyatı anlattığınız için teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Ayhan ve Başkan Bilgin Yenişehirlioğlu’na çeşitli hediyeler takdim etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.