Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Sivas Belediyesi, Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

Sivas Belediyesi, Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı
254 views
12 Mart 2020 - 11:16

Sivas Belediyesi bünyesinde çalışan ÖZBELSAN şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında ilk defa ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı.
Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, HAK-İŞ Sivas İl Başkanı Nihat Şimşek, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, ÖZBELSAN Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Başkan yardımcıları ve çok sayıda işçi katıldı.
Toplantıda ilk olarak söz alan ÖZBELSAN A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Kuzu, “ÖZBELSAN’da çalışan arkadaşlarımızı tek tek arayarak hangi konuda ne sorun sıkıntı var ise tespit ettik ve buna göre bir çalışma yaptık. Tüm ÖZBELSAN personellerimizin personel olmaktan gurur duyacağı bir düzeye geldiğimize inanıyorum. Bu çalışmalar başta olmak üzere her konuda bizlere destek veren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyorum” dedi.
HAK-İŞ Sivas İl Başkanı Nihat Şimşek, sözleşmenin hayırlı olması dileğinde bulunarak, sözleşmenin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
‘ÖZBELSAN İŞÇİLERİMİZE KONUT YAPACAĞIZ’
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermedik altında kalacağımız sadece seçim dönemi kulağa hoş gelecek popülist anlayışlı olmadık ve bunu da yaklaşık 11 ayda yönetim anlayışımızla ve bugün yapacağımız toplu iş sözleşmesiyle birlikte sizin de göreceğinize inanıyoruz” dedi.
ÖZBELSAN personelinin ev talepleri olduğunu ifade eden Başkan Bilgin, “Yine bu dönemde sendika ziyaretinde işçi, arkadaşların ev talebi vardı. Bu konuda da çalışmalara başladık, Milli Emlak’tan arsa konusunda talebimizi ilettik, önümüzdeki birkaç ay içerisinde arsa sorununu çözerek, gerekli adımları atarak bu dönem verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Temel amacımız işçilerimizin kendini güvende hissettiği; iyi ki Sivas Belediyesi’nde çalışıyorum, iyi ki ÖZBELSAN da çalışıyorum diyebileceği bir sözleşmeyi imzalamak bunu da başardık. ÖZBELSAN işçileri arasındaki gelir adaletsizliğini gidererek sosyal yardımlarda ciddi iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca yine bir ilke imza atılarak işçinin çalıştığı birim ve görevine göre de ek pirim uygulaması getirildi” diye konuştu.
‘AZ KONUŞACAK ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’
Başkan Bilgin, “Biz seçim öncesi sözlerimizi tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. 350 bin hemşehrimize 2 bin 500 kişilik bir aile ile hizmet ediyoruz. Eğer Sivaslılar belediye başarılı diyorsa, bu durum emekçilerin sayesinde olmuştur. Yola çıktığımız zaman sevdamız Sivas dedik az konuşacak çok çalışacağız dedik bu memleketin bu şehrin laf üstüne laf koyanlara değil taş üstüne taş koyanlara ihtiyacına olduğunu söyledik. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan liderliğinde bu ülkenin bu şehri daha güçlü kılmak yarınlarımıza daha iyi bakmak için çalışacağız”” dedi.
Balkan Bilgin’in ardından işçiler adına Ahmet Gül söz alarak böyle bir toplu sözleşmeye imza atan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür etti.
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, ÖZBELSAN’da imzalanan toplu iş sözleşmesinin gelecek dönemde yapılacak sözleşmelere örnek teşkil edeceğini söyleyerek “ÖZBELSAN’da arzu ettiğimiz bir sözleşmeyi masada gerçekleştirmek için çok çaba sarf ettik. Bu sözleşme önümüzdeki dönemde yapılacak sözleşmelerin nasıl yapılacağını işaret etmektedir. Belediyenin kaynakları arttıkça ÖZBELSAN çalışanlarının kazanımları daha da artacak. Önümüzdeki yıllarda belediyenin tüm hizmetleri ÖZBELSAN üzerinden yürüyecek. Bugün yapılan toplu sözleşme Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in insana ve emeğe bakışının somut örneğidir. Belediye Başkanımız ve ekibinin ortaya koyduğu performans inancın, azmin, kararlılığın ve samimiyetin ürünüdür” ifadesini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.