Sivas Haber 346 – Sivas'ın En Tarafsız Haber Portalı

Sivas İl Müftülüğü Tarafından Şehitlerimiz İçin Program Düzenlendi

Sivas İl Müftülüğü Tarafından Şehitlerimiz İçin Program Düzenlendi
32 views
19 Mart 2021 - 14:50

Sivas İl Müftülüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle, şehitlerimiz için sabah namazında program düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolaysıyla Merkez Keziban Hatun İstiklal Caminde düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra sohbet eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Bu vatan uğuruna canlarının seve seve feda eden şehitlerimizle Rabbimiz bizleri cennetinde buluştursun inşallah.

Bu topraklar; bu topraklar uğuruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulmuştur. Rabbimiz, şehitlerimiz ruhlarına ithafen okuduğumuz Kur’an tilavetlerini ve dualarımızı kabul buyursun. Anadolu’nun ve İslam coğrafyasının her yerinden; Kosova’dan, Şam’dan, Bağdat’tan, Beyrut’tan, Kahire’den, Üsküp’ten, Saraybosna’dan, gelen ve Çanakkale’de canlarını feda eden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” ifadelerinde bulundu.

Sohbet sonrası cami cemaati tarafından şehitlerimizin ruhlarına ithafen okunan hatimlerin duası yapıldı.Program sonunda ise cemaate poğaça ve süt ikramında bulunuldu..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.