Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

STSO Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

STSO Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı
176 views
28 Ocak 2020 - 17:59

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde oluşturulan ve 40 STK’dan oluşan Başkanlar Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan, Milletvekili Semiha Ekinci ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in konuk olduğu Başkanlar Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken başkanlığında yapıldı. Başkan Mustafa Eken, Başkanlar Kurulunun şehrin birlik ve beraberliğinin temelini oluşturduğunu söyledi.
Başkanlar Kurulu toplantısına katıldığı için Vali Salih Ayhan’a, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milletvekili Semiha Ekinci’ye teşekkür eden STSo Başkanı Mustafa Eken, “Başkanlar Kurulu, Sivas’ta 40’a yakın STK’nın bir araya gelerek oluşturduğu bir yapı. Şehre dair sorun sıkıntı ve taleplerin ele alındığı bir yapımız var. Başkanlar Kurulumuz şehrimiz için çok önemli bir görevi yürütüyor. Başkanlar Kurulu, şehrin birlik ve beraberliğinin temelini oluşturuyor. Tüm başkanlarımız, Sivas için bir araya geliyor. Sivas için düşünüyor ve elini taşın altına koyuyor. Ben değil biz olarak Sivas’ı geliştirmeye, daha yaşanabilir bir kent olmasına katkı vermek için Başkanlar Kurulu çalışmalarını aralıksız sürdürecektir” dedi.
‘ORTAK AKILLA ÇALIŞACAĞIZ’
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Başkanlar Kurulu, hep söylediğimiz ortak akıl, istişare dediğimiz kavramın vücut bulduğu alan. Bizler, istişareye önem veren ortak akılla şehre hizmet etmeye, yönetmeye çalışan kişiler olarak Başkanlar Kurulunun ortaya koyacağı her fikir bizim için önemlidir. Şehri ilgilendiren her konuda Belediye olarak yer alacağız. Ben yaptım oldu şeklinde bir yönetim değil biz olarak ortak akılla yönetimi benimseyen biri olarak; bizler, bu görevleri bırakacağız ama Sivas ve halkımız baki olacaktır. Hizmetleri yaparken ortak akıl ve istişare ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İş yapmadan konuşalım, görüşelim, daha sonra uygulamaya geçelim ve hep birlikte hareket ederek alınan kararın arkasında duralım. Başkanlar Kurulumuza bizleri konuk ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.
Başkanlar Kuruluna çalışmalarından ötürü teşekkür eden Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas’ın kamu yatırımı açısından çok iyi yerde olduğuna vurgu yaparak, “Başkanlar Kurulu, şehre moral vermesi gereken bir kurul. Şehrin geleceği ve bugünü ile ilgili istişareler önemli. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun” diye konuştu.
‘İŞ İNSANLARI ŞEHRE DUYGUSAL BAKIYOR’
Sivas heyeti ile İstanbul’da gerçekleştirilen program hakkında Başkanlar Kuruluna bilgi veren Sivas Valisi Salih Ayhan, “Meslek hayatımda en anlamlı, en somut ve en heyecanlı toplantı oldu. 21 noktada 50’ya yakın iş adamı ile görüştük. İnsanların doğduğu topraklara karşı sevgisi, aşkı olağanüstüydü. Sivaslı iş insanlarımız şehre duygusal bakıyorlar. Ziyaretimiz onları ziyadesiyle memnun ve mutlu etti. bakışları değişti, Sivas’a neler katabiliriz yönünde. Sivas’ın beşeri bir sermayesi olduğunu biliyorduk. Gebze’de Güzeller OSB’yi ziyaret ettik. Buradaki büyümek isteyen firmalara yönelik bir işbirliği protokolü yaptık. Orada Sivaslı iş adamlarımızdan bazıları ‘okul yapmak istiyorum’ dedi, biri ‘sağlık ocağı yaptırmak istiyorum’ dedi. Bu insanlar doğduğu şehre bir şeyler yapmak istiyor, bunu da görmüş olduk. Her ziyaret sonunda çok anlamlı bir program olduğunu konuştuk. Sivas’a yatırım yapan firmalar var, onlara da teşekkür etme imkanımız oldu” ifadelerini kullandı.
‘YATIRIMLARLA SİVAS GELİŞECEK’
Sivas’ın teşvikleri almasıyla çok ciddi yatırımları beraberinde hayata geçireceğine dikkat çeken Vali Ayhan, şunları kaydetti:
“OSB’deki altyapı tamamlandığında, Cumhurbaşkanımızın verdiği müjdenin somutlaşmasıyla Sivas özellikle tekstil yatırımları konusunda büyük bir ivme kazanacağını gördük. Bu ziyarette teşviklerinde gelmesiyle Sivas’ta kısa zamanda 10-15 bin kişiye istihdam oluşturacak yatırımlar gelecek. İl dışından Sivas’a baktığınızda gelişimin ve değişimin olduğu göreceksiniz. Bu gezilerimizi 6 ayda bir yapacağız. 3 gün dolu dolu geçti. Ben çok keyif aldım. Mutlu oldum. Bu turistik bir gezi değildi. Daha çok çalışmamız gerektiğini, dışarı ile bağlarımızı daha da güçlendirmemiz gerektiğini gördük. Birlikteliğimizi gördüler. Bu yatırımları çekmeyi başardığımızda Sivas, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olacak. Ziyaretlerimizde ülke ekonomimizin de geliştiğini ve büyüdüğünü gördük. Fabrikalarımızda müthiş bir üretim olduğunu gördük. Sürekli söylenen öldük, bittik söylemlerinin doğru olmadığını gördük. Bunu Sivas’ta da görüyoruz. OSB’de firmalarımız işi büyütüyor, istihdamı arttırıyor. Sadece inanalım, birlikte olalım. Amaç birlikteliğimiz olsun, büyük hayaller üzerine doğru işlere yönelelim. Bu ilin altından kalkamayacağı çözemeyeceği hiçbir şey yok. Bu şehrin kıymetini bilelim. Bu tür toplantıları sık yapalım, birbirimizi dinleyelim, istişarelerimizi arttıralım. Bu vesile ile Başkanlar Kuruluna ve STSO Başkanı Mustafa Eken’e teşekkür ediyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.