Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Uluslararası Üniversiteler Konseyi Sivas’ta Toplandı

Uluslararası Üniversiteler Konseyi Sivas’ta Toplandı
181 views
10 Şubat 2020 - 13:07

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan yükseköğretim kurumlarının ekonomik, akademik teknik proje ve eğitim alanlarında işbirliğini sağlamak ve yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak ve geliştirmek amacıyla kurulan Uluslararası Üniversiteler Konseyi, İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Toplantısı Sivas’ta gerçekleştirildi.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Senato Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, YÖK Üyesi ve Başkan Vekili Prof. Dr. Mahmut Doğru, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başdanışmanı ve Genel Koordinatör Prof. Dr. Uğur Çevik, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kastamonu Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Fırat Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, yurt dışından ve yurt içinden katılan yönetim kurulları üyeleri, Üniversite dekanları ile Uluslararası Üniversiteler Konseyi İcra Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Üniversitemizin 46’ncı kuruluş yıl dönümünde, bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmamak ve kutlama programımıza katılmak vesilesiyle Uluslararası Üniversiteler Konseyi Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını Üniversitemiz ev sahipliğinde icra ediyoruz. Gerek yurt dışından ve gerekse yurt içinden katılan misafirlerimize, dekanlarımıza, hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
Daha sonra konuşan Uluslararası Üniversiteler Konseyi Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ise, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü ve bir önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanımız ve şu anda da üst yöneticimiz Sayın Prof. Dr. Alim Yıldız hocamıza ev sahipliğinden dolayı, toplantılarımıza yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu bölgenin her alanda lokomotif bir üniversitesi. Siz değerli üniversite yöneticileri aynı zamanda bu bölgenin kanaat önderlerisiniz. Sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Şimdi heyetimi sizlere tanıttıktan sonra görüşmelerimize geçeceğiz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından SCÜ’nün tanıtım filmi izlendi ve ardından heyet görüşmelerine devam etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.