Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Depremzedeler Bir Destekte Kangal’dan

Depremzedeler Bir Destekte Kangal’dan
181 views
28 Ocak 2020 - 15:25

Kangal’da bulunan esnaf teşkilatları Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem sonrasında ihtiyaçlı aileler için seferber oldu.
6.9 şiddetindeki depremin ardından yardım için ülke genelinde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerimizde de yardım seferberliği başlatıldı.
Kangal Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kangal Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Kamyoncular Kooperatifi başkan ve yöneticilerinin gayretleriyle başlatılan yardım kampanyasına ilçe halkı ve esnaflar tam destek verdi. Elazığ ve Malatya illerindeki deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlara destek olmak için ilçe sakinleri olarak seferber olduklarını ifade eden Kangal Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oğuz Erdoğan, “Deprem sonrasında vatandaşlarımızın sıkıntılarının ve ihtiyaçlarının giderilmesi için ülke olarak yardım kampanyaları başlatılmıştır. Bizlerde Kangal’da bulunan esnaf teşkilatları olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında elektrikli ve tüplü soba, battaniye, ayakkabı, gıda, giyecek ve yiyeceklerden oluşan malzemeleri temin ettik. Toplamış olduğumuz bu malzemeleri de deprem bölgesine gönderilmek üzere Sivas Belediyesine teslim ettik. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek acılarını paylaşıyoruz. Ayrıca kampanyamıza destek olan ilçe halkımıza ve esnaflarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.
Depremzedeler için toplanan malzemeler, bölgeye gönderilmek üzere Sivas Belediyesi ekiplerine teslim edildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Hedefimiz Final Maçı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yiğidolar 3 Puanla Kapattı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kazanan Anadolu Olacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kene Can Aldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YKS Öncesi Son Prova
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihi Maça Bilet Desteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Herkes Gayret Göstermeli
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.