Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Gözetim Altında Tutulan Misafirlerimiz Yolcu Edildi

Gözetim Altında Tutulan Misafirlerimiz Yolcu Edildi
257 views
11 Nisan 2020 - 21:23

24-25 Mart 2020 tarihlerinde yurtdışından (Dublin, Zürih, Edinburg ve Sudan) ilimize gelerek 14 gün boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurtlarımızda karantina altına alınan vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz, gözetim sürelerinin tamamlanmasının ardından bugün ilimizden ayrıldı.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Binali Yıldırım Kampüsü yerleşkesinde yer alan modern yurtlarda tedbir amaçlı misafir edilen 525 vatandaşımızın süreç boyunca günlük sağlık kontrolleri yapıldı. Kişisel tüm ihtiyaçlarının karşılandığı yurtlarda vatandaşlarımızın moral ve motivasyonlarını da artırılacak faaliyetler gerçekleştirildi.
KYK kampüsünün yurt bahçesinde düzenlenen etkinliklerde, KYK çalışanları çalınan çeşitli şarkılara eşlik edip, kahramanlık türküleri söyledi. “Türkiyem” adlı şarkıda coşkunun arttığı moral etkinliğinde, izole olmak için özel kıyafetler giyen bazı çalışanlar da dikkati çekti. Karantinada tutulan öğrenciler ve aileler, yurt penceresine çıkarak, ellerinde bayraklar, alkışlar ve ıslıklarla KYK personeline katıldı. Öğrenciler, “En büyük Türkiye” ve “En büyük Sivas” tezahüratlarında bulundu. Daha sonra Karantinadaki vatandaşlarımız, Kovid-19 nedeniyle camilerden yapılan duaya da eşlik etti.
İlk günlerden itibaren misafirlerimize kitaplar, satranç setleri ve egzersiz yapmaları için ise pilates topu verilirken, Sivas’ın meşhur lezzetleri; etli ekmek, Sivas köftesi, katmeri ve yöresel yemekler de ikram edildi.
İlgili bakanlıklarımızın koordinesinde Valiliğimiz, Sivas Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay görevlilerince misafirlerimiz en iyi şekilde ağırlandı.
8 Nisan tarihi itibariyle de misafirlerimizden 519’u uğurlanırken, 6’sı ise izole sürelerinin tamamlanmasının ardından ilimizden ayrılacak.
63 şehre uçak, otobüs ve özel araçlarla yolcu edilen misafirlerimize, kurumlarımızın işini kolaylaştırdıkları için teşekkür ediyor, sağlıkla tekrar bekliyoruz.

default
default
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.