Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Milletvekili Karasu, Cemevlerini Ziyaret Eden, AK Parti’lilere Tepki Gösterdi

Milletvekili Karasu, Cemevlerini Ziyaret Eden, AK Parti’lilere Tepki Gösterdi
34 views
23 Eylül 2021 - 10:44

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğunu ileri süren AKP MKYK Yedek Üyesi Ali Arif Özzeybek ile beraberindeki kişilerin Sivas’ta Alevi kurumlarına yönelik ziyaretlerini eleştirdi.
Özzeybek’in daha önce başka kentlerde de ziyaretlerde bulunduğunu belirten Karasu, “Bu şahıs İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğunu iddia ediyor. Diyelim ki öyle yine de hangi sıfatla “Bir ihtiyacınız var mı?” diyerek Cemevleri’ni ziyaret ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğu ileri sürülen bu şahsa Alevi kurumlarını gezme görevi kim tarafından verilmiştir? Bu ziyaretler kişisel olarak Soylu’nun emriyle mi yoksa hükümetin bilgisi dahilinde mi oluyor?” dedi.
Ali Arif Özzeybek ve beraberindekilerin Sivas’ta ilçeleri gezdiğini kaydeden Karasu, “İktidarın yıllarca görmediği, yolunu yapmadığı, susuz bıraktığı Alevi köylerindeki vatandaşlarımız, ibadethane statüsü vermediğiniz Cemevleri şimdi mi aklınıza geldi?” şeklinde konuştu.
Seçim dönemi yaklaştıkça söz konusu ziyaretlerin artacağını belirten Karasu, “AKP yöneticileri artık oylarının eridiğini görüyor. Gördükçe de çareyi daha önce yine oy uğruna çalıştaylar düzenledikleri, açılımlar yaptıkları Alevi vatandaşlarımızda arıyor. Ben buradan AKP’li yöneticilere sormak istiyorum: İktidarınız döneminde kaç tane Alevi Vali, Kaymakam ataması yaptınız? Seçim listelerinizde kaç tane Alevi milletvekili adayı gösterdiniz? Yıllardır ayrıştırdığınız, yok saydığınız Alevi vatandaşlarımızın durduğu yer bellidir. AKP zihniyetinin 20 senedir her fırsatta hesaplaşmaya çalıştığı Cumhuriyet, devrimler ve Mustafa Kemal Atatürk milyonlarca Alevi vatandaşımızın kırmızı çizgisidir” dedi.

Sivas Haber

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.