Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Minik Toprak, Depremzedelere Harçlığını Gönderdi

Minik Toprak, Depremzedelere Harçlığını Gönderdi
202 views
30 Ocak 2020 - 13:36

SİVAS’ın Gemerek ilçesinde yaşayan Toprak Ulaş (5), Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli depremde evleri zarar gören çocuklara, oyuncuklarını ve harçlıklarını gönderdi.
Gemerek ilçesinde yaşayan Mustafa- Kader Ulaş çiftinin tek çocukları Toprak’ın Elazığ depremzedeleri için yaptığı bağış yürekleri ısıttı. Gemerek Belediyesi’nde zabıta olarak görev yapan Mustafa Ulaş, ilçeden bölgeye gönderilen yardımları teslim için Elazığ’a gitti. Gitmeden önce oğlu Toprak’a, depremde evleri yıkılanlara yardım için bölgeye gideceğini söyledi. Yeniçubuk Anaokulu’na giden Toprak, babasına, oyuncaklarını ve harçlıklarını oradaki çocuklara göndermek istediğini söyledi. Depremde zarar görenler için bir de mektup yazan Toprak Ulaş, “Benim adım Toprak. 5 yaşındayım. Evleriniz yıkıldığı için çok üzüldüm. Oyuncaklarımı ve harçlığımı size gönderiyorum. Umarım mutlu olursunuz. Sizi çok seviyorum” ifadelerine yer vererek, altına kalp çizdi. Daha sonra ise oyuncuklarını ve harçlığını kendi elleri ile bir koliye doldurarak babasına verdi.
İlçeden Elazığ’a götürülen yardımları ekip arkadaşları ile birlikte bölgede AFAD’a teslim eden Mustafa Ulaş, oğlunun kolisini de teslim etti. AFAD ekipleri gönderilen anlamlı yardımı memnuniyetle karşıladı.
Mustafa Ulaş, “Ben yardım için Elazığ’a gideceğimi söyleyince, oğlum nedenini sordu. Evleri yıkılanlara yardım edeceğimizi söyleyince, kendi oyuncuklarını ve harçlığını da göndermek istedi. Ben de kabul ettim. Elazığ’a götürdüğümde kendi oğlum olduğunu söylemeden AFAD görevlilerine teslim ettim” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Hedefimiz Final Maçı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yiğidolar 3 Puanla Kapattı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kazanan Anadolu Olacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kene Can Aldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YKS Öncesi Son Prova
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihi Maça Bilet Desteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Herkes Gayret Göstermeli
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.