Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Şimşek, “Çiftçimiz Gecikme Zammı Ödemeyecek”

Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, çiftçilerin sigorta ödemelerinde gecikme cezasının eklenmemesi ile bir nebze de olsun rahatlayacaklarını söyledi.

Şimşek, “Çiftçimiz Gecikme Zammı Ödemeyecek”
140 views
11 Ocak 2022 - 15:37

Sosyal güvenlik kurumu ilgili yönetmenlik değişikliği ile 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin 4 numaralı alt bendi ile kanunun ek 5 inci maddesi kapsamında sigortalıların 01.01.2022 tarihinden itibaren Çiftçilerimizin 2022 yılı Bağ-Kur primleri düzenli ödendiğinde (5 Puan teşvikli) 1.426,97 TL, gecikmeli ödendiğinde 1.668,83TL olarak belirlenmiştir. Prim ödemeleri Ocak ve Haziran ayları Temmuz ayı sonunda, Temmuz ve Aralık dönemi takip eden yılın Ocak ayında gecikme cezası eklenmeden ödeme imkanı getirildi.
Konuya ilişkin açıklama da bulunan Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, çiftçilerin sigorta ödemelerinde gecikme cezasının eklenmemesi ile bir nebze de olsun rahatlayacaklarını söyledi.
Başkan Şimşek, “Çiftçilerimiz bu yaz boyunca ektiklerinin karşılığını alamadılar. Kuraklıkla birlikte girdi maliyetlerinin de yükselmesi ile hiçbir şekilde kazanç sağlayamayan çiftçimiz, haliyle sigorta primlerini de ödemekte zorluklar yaşadı. Ödeme yapamadıkları için gecikmelerden dolayı ceza vermek zorunda kaldılar. Ancak yeni yasa ile birlikte gecikme cezası eklenmeden ödeme yapabilecekler. Bu da çiftçimize bir nebze de olsun rahat bir nefes aldırmış olacak. Emeği geçenlere teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

Sivas Haber

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.