Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Sivas’ta, Kadın Mahkumların El Emekleri Sergilendi

Sivas’ta, Kadın Mahkumların El Emekleri Sergilendi
154 views
11 Mart 2020 - 9:52

Sivas’ta, Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan mahkumların yaptığı resimler ile hediyelik eşyalardan oluşan sergi açıldı.
Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu’nca Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mahkumların el emeği ürünlerinden oluşan sergi açıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ndeki sergiye Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu ve protokol üyeleri katıldı. Sergide, cezaevinde kalan mahkumların yaptığı resim, hediyelik eşya, anahtarlık, heykel, oyuncak, tepsi ve halı gibi el emeği ürünler yer aldı.
Açılış öncesi konuşan Vali Ayhan, “El emeği göz nuru bu ürünleri yapan cezaevindeki kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Modern infaz yöntemlerinden en önemlisi insanları hayattan koparmamaktır. Onları hayata adapte etmek, motive etmek, ümitlerini canlı, hayallerini diri tutmak gerekir. Bunlar da onların hayal dünyalarının ürünüdür. Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu bu konuda güzel katkılar sağlamaktadır” dedi.
Konuşmanın ardından il protokolü tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi. Vali Ayhan ve beraberindekiler sergiyi gezdi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Hedefimiz Final Maçı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yiğidolar 3 Puanla Kapattı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kazanan Anadolu Olacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kene Can Aldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YKS Öncesi Son Prova
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihi Maça Bilet Desteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Herkes Gayret Göstermeli
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.