Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

SİVAS’TA MAHALLİ GAZOZUN SERÜVENİ KISA BİR ARADAN SONRA DEVAM EDİYOR

SİVAS’TA MAHALLİ GAZOZUN SERÜVENİ KISA BİR ARADAN SONRA DEVAM EDİYOR
58 views
23 Eylül 2021 - 9:51

Geçmişte sıcak yaz günlerinin serinliği olarak bildiğimiz sade gazoz, teknoloji gelişip hanelerimizin teknoloji ile birlikte ısınması ile kış günlerinin de aranılan içeceklerinden oldu.
Sivas’ta da Kepenek Gazozu ile başlayıp Ilıca Menba Gazozu, Kahvecioğlu Gazozu, Uzay Gazozu gibi markalarla devam eden mahalli gazoz serüveninin son temsilcisi Nisan ayında rahmetli olan Mehmet Aktaş amca Yeşildağ Marka gazozu Demircilerardı Mahallesi Kayırcık sokakta imal ediyordu. Gazozcu Mehmet amcanın vefatı ile Nisan ayından Eylül ayına Sivas’ta kesintiye uğrayan mahalli gazoz serüveni, ‘kısa bir aradan sonra’ Sivaslı iki genç girişimci arkadaşın üretmeye başladığı Yıldızdağı Gazozu ile kaldığı yerden tekrar başladı.
2020 yılının Kasım ayında firmalarını kurarak başladıkları ve KOSGEB’e sundukları Genç Girişimci Destek Projesi kapsamında ki projelerinin kabul görmesi ile Sivas’ta gazoz üretimi yapma yatırımına başlayan Can Muhammet Ağdoğan (19) ve Muhammet Eren Koçyiğit (27) isimli iki arkadaş, Çin’den ithal ettikleri gazoz imalat makinesi ve Sivas 4 Eylül Sanayi Sitesinde tuttukları iş yeri ile Sivas’ın markası ‘Yıldızdağı Gazozu’nu bir yıllık uğraş sonucunda üretmeye muvaffak oldular.
Bugün Sivas’ın bu iki genç girişimcisi ürettikleri gazozu önce Türkiye’ye sonra da dünyaya tanıtmak için çıktıkları bu yolda Sivaslı hemşerilerinden maddi ve manevi destek bekliyorlar.

Sivas Haber

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.