Sivas Haber 346 – Sivas Haberleri – Haberler – Son Dakika Sivas Haber

Vali Ayhan, İl Müdürleriyle Video Konferans ile Toplantı Yaptı

Vali Ayhan, İl Müdürleriyle Video Konferans ile Toplantı Yaptı
243 views
11 Nisan 2020 - 21:36

Sivas Valisi Salih Ayhan, Koronavirüs (Covit-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, il müdürleri ile yaptığı olağan değerlendirme toplantılarını video konferans (VKS) yöntemiyle gerçekleştiriyor.
Kurumların çalışmalarını ve alınan tedbirleri yapılan video konferans toplantıları ile takip eden Vali Ayhan, bu süreçte sosyal mesafe korunarak gerçekleştirilen görüşmelerde il müdürlüklerinden beklenilen kamu hizmetleri ile ilgili bir dizi talimatlarda bulundu.
Vali Salih Ayhan, Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan ve İl Göç İdaresi Müdürü Adem Alibekiroğlu ile video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi.
Turizm ve Kültürel Etkinliklere Hazır Olalım
Vali Salih Ayhan, Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ile yaptığı toplantıda projeleri yakından takip etmeleri talimatını verdi. Koronavirüs’ün bitmesi ve yaz ayının da gelmesi ile birlikte yoğun bir dönem geçireceklerini ifade eden Vali Ayhan, turizm ve kültürel etkinlikler konusunda iyi hazırlanmaları gerektiğine vurgu yaptı.
Uzaktan Eğitimi Yakından Takip Edelim
Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların kapanması ile alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. Öncelikle okullar kapandıktan sonra rehber öğretmenler tarafından 85 bin öğrencinin velisinin arandığını ifade eden Savaşçı, EBA sistemine ek olarak en kısa zamanda sosyal medya üzerinden de canlı olarak dersler ve soru çözümlerinin verilmeye başlanacağını aktardı.
Vali Ayhan ise okullara ara verilen bu süreci çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini, öncelikle 8 ve 12. sınıflar olmak üzere öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için daha sıkı çalışma yapmaları gerektiğini ve bu süreçte eğitime yeni bir bakış açısının geldiğini söyledi. Uzaktan eğitimin takipçisi olunması istedi. Krizi fırsata çevirmek için çalıştıklarını ifade eden Vali Ayhan, bunun için diri olmalarını, çok enerji sarf etmelerini ve çok gayret göstermeleri talimatlarını verdi.
Kısa Çalışma Ödeneğinde Kimse Mağdur Olmasın
Vali Ayhan, bir sonraki video konferans toplantısını ise Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat ile gerçekleştirdi. Canpolat, salgın nedeniyle alınan ekonomik tedbirler kapsamında; sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağladıklarını ve ödemelerin devam ettiğini ifade etti. Vali Ayhan, hiçbir vatandaşın mağdur edilmemesi ve kısa çalışma ödeneği uygulamasıyla ilgili gerekli iş ve işlemlerin titizlikle yapılmasını istedi.
En İyi İllerden Biriyiz
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan’dan da kurumun çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Ayhan, “Sizlerden isteğim bu zor süreci hassasiyetle takip etmeniz. Sivas Vefa Sosyal Destek ekipleri çok güzel bir çalışma yürüttü. Bu noktada en iyi illerden biriyiz. Birçok vatandaşımızın hanesine gıda yardımları, maaş ödemeleri ve nakdi yardımlar teslim edildi. Her hangi bir eksiğimiz bulunmamaktadır.” dedi.
Evde de Olsak Dinamik Olalım
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan’la da görüşen Vali Salih Ayhan, il gelinde hazırlanan projelerin son durumu hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan, “Kurumunuzun çalışmalarını yakından takip edin. Bu 2 aylık süreçte dinamik bir yapıya sahip olmanız gerekiyor. Esnek çalışma döneminde bile personellerimiz evlerinde projeleri yakından takip edebilirler.” dedi.
Farklı Milletlerden Yüzlerce Misafirimizi Takip Edelim
Vali Salih Ayhan, İl Göç İdaresi Müdürü Adem Alibekiroğlu ile de toplantı yaptı. Vali Ayhan, “Bu zor süreçte hizmet anlayışında bir dizi değişikler olacak. Farklı milletten yüzlerce misafirimiz var, onları iyi takip edin. Riskli dönemde düzensiz göçmenleri iyi takip edin. Kurumun iç dinamiğini ve teknolojik yapısını gözden geçirin. Zamanın ruhunu iyi okumamız gerekiyor. Yaşadığımız bu durağan zamanı, içerde fırsata çevirmemiz gerekiyor. Kurumsal işleyişimizi, ekipmanlarımızı ve diğer işleri gözden geçirmek için kurumlara fırsat olabilir.“ ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2021 Sivas Haber 346. Tüm Hakları Saklıdır.